Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Światowy Dzień Autyzmu!

Światowy Dzień Autyzmu, zwany na zachodzie WAAD (World Autism Awareness Day), przypada na 2 kwietnia. Na stronie inicjatywy można się przeczytać na czym ona polega, kto w danym roku do niej dołączył i jakie akcje zaproponował.


Np. amerykańska fundacja Autism Speaks zainicjowała w 2010 r. akcję ,,Light It Up Blue" namawiając właścicieli restauracji, hoteli czy muzeów by w nocy z 1/2 kwietnia oświetlili swoje budynki na niebiesko. W ubiegłym roku w ponad 200 różnych miejscach miasta jaśniały błękitnie dla autyzmu. W tym roku ponad 175 ośrodków zgłosiło swój udział w akcji. My, na Forum Autyzmu, zapalić niebieskich świateł nie możemy, ale w naszej wirtualnej przestrzeni również przyłączymy się do akcji, oznaczając artykuły zadedykowane Światowemu Dniu Autyzmu na niebiesko :-) !

 

Poniżej znajdują się artykuły stworzone właśnie na ten wyjątkowy dzień w roku. Umieściliśmy na liście również artykuły powiązane tematycznie (bez gwiazdek), ale publikowane wcześniej.

Życzymy miłej lektury!

 

Cykl -- Terapia --

 1. ***Zawód -- terapeuta behawioralny
 2. Analiza zachowania w terapii dzieci z autyzmem
 3. Trudne zachowania - jak sobie z nimi radzić?
   

 Cykl -- Zaburzenia ze spektrum autyzmu --

 1. ***Autyzm atypowy
 2. Zespół Retta
 3. ***Inne dziecięce zaburzenia dezintegracyjne
 4. ***Zaburzenie hiperkinetyczne z towarzyszącym upośledzeniem umysłowym i ruchami stereotypowymi
 5. ***Zespół Aspergera
 6. ***Kryteria diagnostyczne autyzmu

 


Chcesz coś dodać od siebie? Chciałbyś zgłosić swoje uwagi? Skomentuj ten artykuł na forum. Zapraszamy!
Jeśli jesteś w stanie pomóc innym dzieląc się swoimi doświadczeniami: napisz artykuł poradnika. Opisz, jak zdobyć diagnozę, jak ubiegać się o miejsce w przedszkolu, jak przebrnąć problemy z ZUSem albo jakie książki polecasz.
Nie bój się eksperymentować, Twoja porada będzie widoczna na spisie porad dopiero gdy będzie gotowa.