Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Kalendarz obowiązkowych szczepień

Opracowano na podstawie ,,Pierwsze 2 lata życia dziecka. Przewodnik dla rodziców'', rozdział pt. ,,Choroby zakaźne i szczepienia ochronne'' pod redakcją prof. A. Chybickiej, A. Dobrzańskiej, prof. J. Szczapy oraz prof. J. Wysockiego, 2008

 

 Bezpłatne szczepienia dla dzieci do 2 roku życia:

Bezpłatne szczepienia

obowiązkowe

KiedySposób podaniaLiczba dawekUwagi
 gruźlica pierwsze dni po urodzeniu zastrzyk 1 (wystarcza na całe życie) można szczepić dziecko dopiero, gdy uzyska masę ciała > 2000 g
 zapalenie wątroby typu B pierwsze dni po urodzeniu zastrzyk 3 (3. dawka nie  wcześniej niż w 7 miesiącu życia) jeśli matka jest zakażona wirusem typu B, dziecko po urodzeniu powinno otrzymać dodatkowo  immunoglobuliny przeciw wirusowi.
 błonica (= dyfteryt), tężec, krztusiec 6-8 tydzień życia zastrzyk 4 (ponadto dawki przypominające w 6 r.ż., 14 r.ż. oraz 19 r.ż.) dzieciom nietolerującym standardowej szczepionki (całokomórkowej) przysługuje bezpłatnie szczepionka bezkomórkowa.
 pałeczka hemofilna typu b (zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych) 6-8 tydzień życia zastrzyk 4 
 wirusowe porażenie dziecięce ( = polio, choroba Heinego i Mediny) 3-4 miesiąc życia zastrzyk 3 (ponadto dawka przypominająca w 6 r.ż.) jest elementem szczepionek 
wieloskładnikowych
 odra, świnka, różyczka 13-14 miesiąc życia zastrzyk 1  (ponadto dawka przypominająca w 10 r.ż.) 

Miasto: Erlangen

Serdecznie polecam nie szczepić jeśli nie wiemy dokładnie, co jest w środku!!

Szczepionki zawierają rtęć, związki aluminium, MSG, ostatnio w wielu sycyepionkach odkryto roundup.

W USA dziecko dostaje 66 szczepionek. Śmiertelność dzieci w USA jest najwyższa w całym śiwecie zachodnim

 

Polecam film po angielsku:

http://vid.moviworld.us/play.php?movie=5562652

 

Miasto: Erlangen

Jedyną szczepionkę jaką polecają rodzice ze stowarzyszenia http://aba-eltern.de jest tężec.

Jeśli polski chory system szczepień zmusi Was by zaszczepić dzieko to po pierwsze; nie gódźźcie się na szczepionki łączone w 3 lub nawet 6. Powstają niekorzystne synergie powodujące np. trwałe uszkodzenie ścian jelit.

Po drugie: Opóźniajie terminy szzepień na ile się da.

Po trzecie: szczepcie latem jeśli to możliwe. Wtedy poziom witaminy D3 jest najwyższy, organizm lepiej sobie radzi z toksynami.

Po czwarte. od dwóch dni przed szczepionką do 10 dni po szczepionce podawajcie dziecku, np. dwulatkowi 2 gramy witaminy C i 10.000 jednostek witaminy D3 dziennie. Organizm usunie toksyny nim przekroczą barierę krew mózg.

Miasto: Erlangen

Ciekawe wnioski z polskiego badania szczepionek:

http://www.przeglepidemiol.pzh.gov.pl/pobierz-artykul?id=1548

PODSUMOWANIE I WNIOSKI

Obecne wymagania i zalecenia dotyczące oceny bezpieczeństwa szczepionek w aspekcie kontroli obecności czynników zewnątrzpochodnych nie eliminują całkowicie ryzyka ich zanieczyszczeń.

Wykrywane w ostatnich latach przypadki zanieczyszczeń czynnikami zewnątrzpochodnymi serii szczepionek stosowanych u ludzi i zwierząt przyczyniły się do uaktywnienia działań instytucji do tego celu upoważnionych oraz wytwórców w celu wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa szczepionek wirusowych, np. poprzez wykrywanie sekwencji lub zakaźnych cząstek obcych wirusów.

Działalność ta wiąże się z określeniem poszerzonego zakresu badań kontroli czynników zewnątrzpochodnych z uwzględnieniem badań m.in. metagenomu szczepionek, walidacji nowo wprowadzanych metod kontrolnych oraz rozszerzania panelu wykrywanych czynników wirusowych. W celu poprawy poziomu oceny zanieczyszczeń czynnikami zewnątrzpochodnymi konieczna jest bieżąca aktualizacja wytycznych zgodna z aktualnym stanem wiedzy.

 

Na stronie trzeciej tego tekstu czytamy:

Ocenia się, że w tym okresie w Stanach Zjednoczonych szczepionki potencjalnie zanieczyszczone wirusem SV40 podano ponad 100 mln osób.

A w tym badaniu z kolei:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10472327 już sam tytuł mówi:

Cancer risk associated with simian virus 40 contaminated polio vaccine.

Chcesz coś dodać od siebie? Chciałbyś zgłosić swoje uwagi? Skomentuj ten artykuł na forum. Zapraszamy!
Jeśli jesteś w stanie pomóc innym dzieląc się swoimi doświadczeniami: napisz artykuł poradnika. Opisz, jak zdobyć diagnozę, jak ubiegać się o miejsce w przedszkolu, jak przebrnąć problemy z ZUSem albo jakie książki polecasz.
Nie bój się eksperymentować, Twoja porada będzie widoczna na spisie porad dopiero gdy będzie gotowa.