Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Autyzm Newsletter - Ogólnopolski Informator ze Świata Autyzmu!

Autyzm Newsletter jest ogólnopolskim informatorem gromadzącym newsy, ciekawostki i artykuły poświęcone tematyce autyzmu. Autyzm Newsletter wydawany jest już od pół roku - pierwszy numer wysłany został 1 czerwca 2010 r. z okazji Dnia Dziecka. Jeśli chcesz co miesiąć otrzymywać tego typu informacje, zapraszamy do zapisania się na newsletter.

Autorzy:
Magdalena Schmidt – mama 4-letniej Soni cierpiącej na ASD, z wykształcenia marketingowiec, była dziennikarka, założycielka Autikowego Forum, prowadzi bloog o tematyce autyzmu.
Izabela Chojnicka, doktorantka Zakładu Genetyki Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka Forum Autyzmu.
Paweł Pflegel – psycholog, diagnosta i terapeuta pracujący z osobami z autyzmem, prowadzi blog Autyzm-biologia.O newsletterze (autor: Magdalena Schmidt, czerwiec 2010):

Dlaczego to robimy?
Po pierwsze dlatego, że warto. Uważamy, że posiadaną wiedzą należy się dzielić zwłaszcza z osobami, które często nie mają czasu, aby pozbierać rozproszone informacje, bądź nie mają do nich dostępu. Autyzm jest zagadnieniem szerokim i skomplikowanym. Zależy nam, aby dostęp do wiedzy był łatwy i możliwy dla każdego, kto ma do czynienia z osobami dotkniętymi autyzmem lub innymi zaburzeniami rozwoju.

Po drugie dlatego, że siły należy łączyć. Dlatego kiedy odnaleźliśmy się w sieci, decyzja była natychmiastowa – działamy razem, bo tylko wtedy będziemy bardziej skuteczni.

Po trzecie dlatego, że takiego newslettera jeszcze nie ma.

Nasza działalność jest całkowicie bezinteresowna, a nasza praca ma charakter non profit. Informacje, które będzie zawierał Newsletter to materiały zbierane w Internecie, mające charakter czysto informacyjny. W większości nie jesteśmy ich autorami, więc nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zawartość merytoryczną. Nasze autorskie teksty będą podpisane, ale przede wszystkim będziemy prezentować Państwu krótkie streszczenie znalezionej informacji oraz link do źródła. Nie będziemy powielać całych artykułów.


W Newsletterze znajdziecie Państwo:

  1.  Ze świata autyzmu - artykuły, informacje, ciekawostki, newsy z Polski i zagranicy, które uda nam się znaleźć w sieci. Chcemy informować o tym co ważne i ciekawe.
  2. ABC autyzmu - podstawowa wiedza i pojęcia związane z autyzmem szeroko pojętym, czyli od tego czym jest autyzm po wyjaśnienie pojęć medycznych.
  3. Kalendarium - o tym co się będzie działo: konferencje, szkolenia, meetingi, akcje medialne, światowe i ogólnopolskie.
  4. Ciekawe linki.
  5. Warto zobaczyć, warto przeczytać [dodała IC]


Nie ukrywamy, że liczymy na każdą pomoc w tworzeniu tego przedsięwzięcia. Informacji ukazuje się tak wiele, że nie sposób wszystkie ogarnąć i znaleźć. Będziemy wdzięczni za dzielenie się z nami linkami, informacjami, wiedzą i wszystkim, co z autyzmem związek mieć może. Jesteśmy otwarci również na pomysły i sugestie. Zapraszamy do współpracy fachowców (lekarzy, terapeutów, pedagogów, instytucje) oraz rodziców i opiekunów osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Znasz kogoś, kto może być zainteresowany otrzymywaniem Newslettera?
Poinformuj go o tym koniecznie!
wsparcie informatyczne zapewnia firma Cloud Inside.
  

Chcesz coś dodać od siebie? Chciałbyś zgłosić swoje uwagi? Skomentuj ten artykuł na forum. Zapraszamy!
Jeśli jesteś w stanie pomóc innym dzieląc się swoimi doświadczeniami: napisz artykuł poradnika. Opisz, jak zdobyć diagnozę, jak ubiegać się o miejsce w przedszkolu, jak przebrnąć problemy z ZUSem albo jakie książki polecasz.
Nie bój się eksperymentować, Twoja porada będzie widoczna na spisie porad dopiero gdy będzie gotowa.