Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Odradzam przedszkole Wiatr w Żagle

Brak odpowiedzi
Miasto: Warszawa

Ostrzegam wszystkich przed tym przedszkolem. Nie tylko jest przepełnione i dzieci nie mają należytej opieki, ale są tam bardzo kiepskie warunki lokalowe. Niezabezpieczone schody, progi (były już wypadki), szatnia w niedogrzanym i wilgotnym garażu. Płac zabaw jest umieszczony w nieuporządkowanym i nieskoszonym ogrodzie pełnym pokrzyw i kleszczy. Trudny charakter właścicielki powoduje dużą rotację wśród pracowników oraz dzieci. Przedszkolanki obarczone opieką ponad siły i kompetencje niejednokrotnie tracą cierpliwość i pokrzykują na dzieci. 

Właścicielka na początku jest miła, a potem nie ma z nią żadnej rozmowy. Każde zastrzeżenie jest obracane jako argument przeciw rodzicom, którzy są np. nadopiekuńczy lub nieporadni. To obóz przetrwania. Rodzice masowo przenoszą dzieci do innych placówek, mimo że nie jest to prosta sprawa na Białołęce.

Najgorsze jest to, że kuleje opieka nad dziećmi autystycznymi gdyż jest ich zbyt wiele - a to nie jest przedszkole terapeutyczne, bo wówczas musieli by być na etacie logopedzi, psychologowie itd. Ale formalnie to punkt przedszkolny więc wymagania są bardzo małe, a pieniądze z dotacji tj. 5357 zł za dziecko z orzeczeniem płyną strumieniem. A jak takich dzieci jest 15? To czysty biznes.