Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Ile płacicie za terapię dziecka?

18 odpowiedzi [Ostatni wpis]
Miasto: Warszawa

Witam,

jestem tu nowa i mam takie pytanie, ile miesięcznie wydajecie na terapię swojego dziecka z autyzmem? Jestem ciekawa ponieważ stoję właśnie przed decyzją jakie podjąć terapie dla dziecka, gdzie, itd. Zastanawiam się też czy np lepiej wozić dziecko gdzieś na terapię i siedzieć z nim w domu, czy posłać je do jakiegoś prywatnego przedszkola terapeutycznego gdzie terapię będzie miało na miejscu w dużej ilości godzin.

Nie zrozumcie mnie źle...nie chcę szukać terapii po kosztach..ale nie ukrywam, że nie zarabiam milionów. Dlatego chcę zainwestować w terapię dziecka mądrze i z rozwagą. Nie chcę na nim oszczędzać, ale też chcę żeby wydane pieniądze na terapię faktycznie przyniosły jakieś rezultaty. 

Dlatego zastanawiam się co jest tańsze, ale też skuteczniejsze: terapia u specjalisty na którą będę woziła dziecko czy np przedszkole terapeutyczne? A może to co tańsze nie będzie skuteczniejsze? Będę wdzieczna za pomoc. 

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

0 zł/mies. Płacimy tylko za wyżywienie w przedszkolu. Opieka i terapie (w trzech ośrodkach) mamy za free (czy jak kto woli za podatki i składki NFZ - żadnego dofinansowania z żadnej fundacji nie dostajemy).

Na początku płaciliśmy co nieco (przedszkole prowadzone przez fundację i WWR też od nich) ale teraz dostajemy więcej i lepszej jakości za darmo.

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

A co to za przedszkole? Integracyjne? Terapeutyczne? 

A jeśli chodzi o terapię na nfz to długo czekaliście żeby się dostać? Ja póki co byłam się dowiadywać w jednym ośrodku, ale terminy są bardzo odległe. 

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Na terapię na NFZ trzeba by czekać około roku. szxxkoda gadać.

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Przedszkole publiczne specjalne mające doświadczenie z autikami (2 na 10 grup to grupy autików).

Na NFZ terapię indywidualną (zajęcia z psychologiem) dostaliśmy bardzo szybko. Jeszcze nie mieliśmy orzeczeń. Ale to pewnie kwestia szczęścia jak się trafi wolne miejsce i w sumie to mieliśmy dużo szczęścia, że i do szpitala, i do przedszkola "wbiliśmy" się w ciągu roku szkolnego (do prywatnego przedszkola chodziliśmy tylko do wakacji, bo państwowe oferuje dużo więcej, i od września się przenieśliśmy).

To było w kwietniu. A więcej terapii od września, bo tam tak ustalają plan grup, że pokrywa się z rokiem szkolnym.

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

A prywatne przedszkola terapeutyczne bez czesnego? Ostatnio słyszałam o czymś takim, ale nie znam zbyt wiele szczegółów.

Ponoć są to przedszkola terapeutyczne, które dostają subwencje z oświaty na dziecko z autyzmem i dzięki temu nie pobierają już czesnego od rodziców. Tylko pytanie czy Twoje dziecko do przedszkola się nadaje..bo czasem trzeba zacząć od terapii indywidualnej i dopiero później myśleć i przedszkolu, jak dziecko już lepiej funkcjonuje. Czasem grupa może narobić więcej szkody niż pożytku.

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Przedszkole terapeutyczne AFAIK dostaje ok. 4K zł na dziecko z autyzmem. Grupa może być do 4 osób. Więc to wcale nie tak dużo. Zwłaszcza jak sobie uzmysłowisz, że takie przedszkole zatrudnia więcej pracowników, niż ma podopiecznych. Czyli dziecko musi utrzymać nie tylko więcej, niż jednego pracownika, ale też ogrzewanie, zabawki, materiały dydaktyczne, czynsz za lokal itd. itp.

Czesne na poziomie kilkuset złotych nie robi tu drastycznej różnicy, więc pewnie są i takie przedszkola, co nie pobierają czesnego. Być może nadrabiają to środkami zebranymi przez fundację która je (zazwyczaj) prowadzi.

W terapeutycznych, prywatnych przedszkolach, nad którymi się zastanawialiśmy dziecko dostawało mniej godzin terapii indywidualnej, mniej godzin opieki w grupie (czasami potem jeszcze możliwość "świetlicy"). Często jedzenie trzeba było dostarczać samemu albo osobno opłacać katering.

Do czteroosobowej grupy, czy to w przedszkolu specjalnym publiczny, czy prywatnym nadają się dzieci również słabo funkcjonujące.

W przedszkolu publicznym grupa funkcjonuje 8h. Godzinę wcześniej i godzinę później jest jeszcze "świetlica". W prywatnych czy to z czesnym, czy bez oferowali nam z połowę tego czasu.

Dziecko jest zabierane z grupy na różne zajęcia indywidualne (w publicznym znacznie więcej tych zajęć). W publicznym też znacznie częściej są jakieś wyjścia - od takich do zieleniaka na rogu, po wyjścia do teatru małego widz, zoo itp. Były też przedstawienia Teatru Małego Widza w przedszkolu. Tego typu większe atrakcje są kilka razy w miesiącu - w prywatnym obiecywali jedno na miesiąc, a czasami też wypadały.

Pewnie wynika to z tego, że model finansowania przeszkoli publicznych jest zupełnie inny.

Jeżeli ktoś ma do wyboru przedszkole publiczne i prywatne, obydwa posiadające kadrę doświadczoną z autikami (to najważniejsze kryterium IMO), to sugerowałbym raczej prywatne. Powszechne przekonanie, że prywatne i/lub płatne jest lepsze IMO tu jest błędne.

Kim jestem: Rodzina
Miasto: Marki/Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

My ponad rok chodziliśmy do prywatnego terapeutycznego. Nie mamy w okolicy publicznego. 

Syn chodzi na 8h dziennie, płacimy czesne+wyżywienie. Ma dużo zajęć indywidualnych, wszystko na miejscu, dużo wycieczek, jeżdżą autobusem, pociągiem, tramwajem. 

Coraz więcej prywatnych przedszkoli się pojawia i ja w swojej okolicy mam przynajmniej dwa, w których nie płaci się czesnego, mają dużo zajęć (w jednym 20h indywidualnych tygodniowo!) i są otwarte 8 h. 

Myślę, że chodzenie do przedszkola terapeutycznego jest lepsze od bycia w domu i jeżdżenia na różne terapie osobno gdyż terapeuci mogą że sobą współpracować, są w kontakcie bo są na miejscu, nie ma sytuacji że jedna pani robi jedno, druga drugie. Ponad to nauka samodzielnosci, bycie z innymi dziećmi - to bardzo ważne. 

My w tym momencie za terapię syna płacimy bardzo dużo (od maja zmieniamy przedszkole) oprócz przedszkola chodzimy na dodatkowe zajęcia. 

Zapisalismy się do fundacji, zbieramy 1% od znajomych. Skoro można to czemu nie skorzystać a z tych środków możemy częściowo sfinansować terapię. 

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Olkowa czemu zmieniacie przedszkole? Nie jesteście z obecnego zadowoleni? 

Ja bym uważała na takie prywatne przedszkola które nie pobierają czesnego bo utrzymują się tylko z subwencji. Nie wiem jak jest z tymi które podlegają jeszcze pod jakieś fundacje albo stowarzyszenia, bo aż tak dobrze się nie orientuję. Mówię tylko o tych prywatnych bez czesnego - dla mnie sprawa jest mocno podejrzana, bo nie da rady utrzymać się z subwencji jeśli wykorzystuje się ją zgodnie z jej przeznaczeniem. Na czym takie przedszkole w takim razie zarabia? 

Kim jestem: Rodzina
Miasto: Marki/Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Zmieniamy terapeutyczne na integracyjne :) 

Miasto: Żywiec
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Mój syn od 1 lutego chodzi do prywatnego, bezpłatnego, terapeutycznego przedszkola. Przedszkole to, jak jeszcze 9 pozostałych w innych miastach,  prowadzi fundacja. Wiem, że minęło mało czasu, ale ja widzę ogromny postęp u mojego dziecka. O powodach dlaczego zdecydowałam się przenieść dzieko z państwowego przedszkola, do prywatnej placówki piszę w wątku przeze mnie założonym http://www.forumautyzmu.pl/forum/nasze-historie/czy-wasze-dzieci-tez-sie...

W przedszkolu tym, syn ma ogrom zajęć i terapii. Codziennie przede wszystkim zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem. Codziennie ma również terapię Tomatis. O terapii sensorycznej już nie wspominając. Mały jest w grupie ośmioosobowej (zbliżonej wiekiem), z dwoma Paniami + trzy pomoce.

Syn przede wszystkim się uspokoił, wyciszył, jego natręctwa  całkowicie znikły, więcej mówi, otworzył się i powoli, powoli zaczyna bawić się z dziećmi. Obawiałam się ża będzie przezywać nowe przedszkole, ale dzięki Paniom, nie miał czasu tego odczuć. To jest zupełnie inne dziecko, niż było w styczniu.

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Seliia, właśnie wydaje mi się, że z przedszkolami objętymi jakąś fundacją jest trochę inaczej. Pewnie przedszkole oprócz subwencji dostaje jakieś środki zgromadzone przez fundacje. Nie wiem, nie znam aż tak dobrze tematu pkoli prowadzonych przez fundacje. 

Nie ufam po prostu takim miejscom, gdzie osoba prywatna zupełnie nie związana z terapią, autyzmem itd otwiera sobie placówkę niby terapeutyczną czy integracyjną. Subwencja na dzieci z autyzmem jest bardzo wysoka więc te dzieci stanowią łakomy kąsek. Tylko potem najczęściej cierpi na tym dziecko, bo np terapia w takicj miejscach jest bardzo bardzo słaba. 

Miasto: Ruda Śląska
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

4 latek- spectrum ( ZA)- tus (50 zl/h) plus SI (80 zl) do tego dochodzą konsultacje behawioralki (240 zl)- 650 zl na miesiąc ok. Największy koszt to turnusy. Prywatnie 2500 zl- nic nie refundowane. 2-3 w roku

Miasto: Żywiec
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Najważniesze, że moje dziecko w ciągu tych miesięcy zrozbiło ogromny postęp i to najważniejsze.

Teraz widzę że pobyt dziecka w przedszkolu publicznym, w grupie specjalnej (troje dzieci) był krzywdą dla mojego dziecka. Z tąd moje pytanie, co się dzieje z subwencją na dzieci w przedszkolach państwowych? Gdzie są te pieniądze? Syn miał tam: 0,5 godz. logopedy oraz 0,5 pedagoga - raz w tygodniu. Psychologa praktycznie nie miał, przez cały okres dziecka przewinęło się tam trzech psychologów. Tam, przy przedszkolu działało stwowarzyszenie, które zbierało pieniądze z 1 %, z pieniędzy tych były zajęcia, cotygodniowe grupowe muzykoterapia. Żadnych innych zajęc. Przez krótki okres, mały miał sensoplastykę, ale Pani przedszkolanka poszła na urlop i o się skończyło. Żadnych innych zajęć, żadnych wyjść itd...

Miasto: Jasło
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

W przypadku mojego syna to z pewnością prywatne przedszkole

brak opłat 18 osób w grupie 4 autyków

10 godzin indywidualnych/ tygodniowo

pełne zrozumienie/ duzo atrakcji.

wyżywienie bez opłat (chociaż u nas i tak nic nie je)

Wadą przedszkola u nas jedynie fakt że dzieci nie moga przebywać tyle czasu co reszta a konkretnie od 7.30 - 14.00 wiec i tak jest bardzo dobrze.

Pozatym bardzo duze postępy u dziecka (przynajmniej w naszym przypadku) ale słyszałem że u innych też były postepy.

Jak się to miało do publicznego przedszkola zupełnie inaczej- musiliśmy zapłacic za wyżywienie, wyprawki, całkowita niechęć do dziecka wychowawczyń).

Co warto dodać w moim mieście niestety nie ma za wielkiego wyboru tylko jedno przedszkole dla takich dzieci, a publicznych wiele ale bez polecenia)

Co do innych terapi

WWR - 2 godziny/ tygodniowy (za darmo)

SUO - ok 6 godzin/tygodniowy dofinansowanie (nasz koszt ok 50 zł)

ośrodek wczesnej interwencji 2 godziny/ tygodniowo (środki z PEFRON-u) nie przymusowe opłaty - ok 50 zł/rok

Pozdrawiam

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Dzięki za Wasze wszystkie wypowiedzi. Dały mi dużo do myślenia.

Ale na przykład dla mnie 18 dzieci w grupie, w tym 4 z autyzmem to jakaś porażka. Grupa (szczególnie w prywatnym przedszkolu) powinna być w tym wypadku mała. Ale właśnie skoro się nie płaci to tak to może wyglądać.

Miasto: Lębork
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Syn ma 6,5 roku więc WWR darmowe, hipoterapia 300 zł, terapia ręki 240 zł, rehabilitacja domowa 480 zł i co 6 tygodni 350 zł za plan terapeutyczny z ośrodka wraz z konsultacją lekarza. No i teraz staramy się o specjalistyczne usługi  opiekuńcze

Miasto: Warszawa
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

średnio wychodzi 50zł/h

Miasto: Wrocław
Odp: Ile płacicie za terapię dziecka?

Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze -

Oferujemy opiekę nad dziećmi ze spektrum autyzmu (w tym z zespołem Aspergera), zaburzeniami rozwoju i zachowania. Usługi kierujemy do rodziców, których dzieci uczęszczają na terapię behawioralną. Oferujemy domową pracę z dzieckiem w nurcieterapii behawioralnej (praca nad zachowaniami trudnymi, samoobsługą, komunikacją, funkcjonowaniem szkolnym i domowym).
 

Jesteśmy studentkami psychologii, obecnie kształcimy się w wyżej wymienionym nurcie terapeutycznym. Ukończyłyśmy kurs bazowy prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej, zakończony uzyskaniem certyfikatu. Współpracujemy z Gabinetem Terapii Behawioralnej „Gniazdko”.  Nasze doświadczenie to:

·         studium animatora kultury w tym artterapia przez teatr,

·         współpraca ze Szpitalem Psychiatrycznym im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu (oddział otwarty dla dzieci i młodzieży),

·         współpraca ze stowarzyszeniami sprawującymi opiekę nad dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania,

·         praca woluntarystyczna w gabinecie Terapii Behawioralnej „Gniazdko”.

·         Kurs psychologii zaburzeń dzieci i młodzieży  
 

Oferujemy  opiekę nad dziećmi kilka godzin w tygodniu na terenie Wrocławia. Cena do negocjacji. 

Kontakt:

Tel. 690 018 291

Tel. 697 895 087