Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Fundacja , 1% podatku, pomoc z opieki społecznej.

odpowiedzi: 4 [Ostatni wpis]
Kim jestem: Rodzina
Miasto: Dolny Śląsk

Witam właściwie to może zaczne od tego że nazywam się Marta mam 24lata i jestem mamą 3 letnią Oliwki. Staram się o orzeczenie dla niej, i co związane z tym chciałabym sie zwrócić z prośbą o radę, jakąfundacje wybrać najlepiej by móc założyć przekazywanie 1% podatku na Oliwie oraz założenie subkonta. ??

Bardzo proszę o podpowiedź do której się najlepiej zgłosić i najlepiej w pary zdaniach napisać o niej.

Jestem że tak powiem zielona. Czytam czytam czytam ale chciałabym znać opinie innych rodziców. 

 

 

Pytanie drugie brzmi "Czy mogę liczyć i jeśli tak to na jaką pomoc z strony opieki społecznej"??

Kim jestem: Rodzina
Miasto: Wrocław
Odp: Fundacja , 1% podatku, pomoc z opieki społecznej.

Hej,

Pyt 2.

Tak , Udajesz sie na komisje do opieki społecznej. Po ich pozytywnej decycji mozesz dotawać ok 150 PLN / mc.

Pyt 1

Ja polecam fundacje Słoneczko wszelkie informację znajdziesz na ich stronie

http://www.fundacja-sloneczko.pl/

Tutaj jest chyba wiecej załatwiania ale da sie przezyć Wink

Pozdrawiam.

Miasto: śląsk
Odp: Fundacja , 1% podatku, pomoc z opieki społecznej.

hej, jeśli chodzi o opiekę społeczną to jak będziesz mieć orzeczenie o niepełnosprawności to tylko zanosisz papierek do gminy i z urzędu przyznają Ci zasiłkek( są dwa, razem to ponad 200zł) musisz tylko wypełnić kilka papierków, nic strasznego. Nie wiem, czy pracujesz?? Jeśli tak, a w orzeczeniu będziesz mieć napisane , że dziecko wymaga stałej opieki, a Ty zrezygnujesz z pracy to należy Ci się 520zł co miesiąc. Jeśli chodzi o fundację to ja jestem w 3 zapisana, sama musisz zdecydować, w każdej jest trochę papierków do podpisania, jeśli masz możliwośc to wybierz jakąś blisko, przeważnie fundacje mają swoje ośrodki ze specjalistami i członkowie mogą korzytsać tam z rehabilitacji za darmo. Jeśli chcesz tylko zbierać 1% to polecam ZDĄRZYĆ Z POMOCĄ , kilka moich znajomych tam jest i bardzo sobie chwalą. Jeśli chcesz aby fundacja coś Ci zrefundowała z własnmych środków to już trudniejszy wybór. Poczyytaj w necie podzwoń popytaj. Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz.

Kim jestem: Rodzina
Miasto: Dolny Śląsk
Odp: Fundacja , 1% podatku, pomoc z opieki społecznej.

dziękuję za odpowiedzi.

Córka dostarala orzeczenie o niepełnosprawności C12 ale do 4 punktów się odwołałam (przyznali nam tylko pielęgnacyjne) Ja nie pracuje a córka nie chodzi do przedszkola i dlatego się odwołałam co do punktu 7.

Dziś ide w moim mieście do stowarzyszenia dowiedzieć się co i jak. Poleciła mi jej babcia dziewczynki zktóra moja Oliwka ma zajęcia arteterapii. 

 

 

Pytanie. Do ilu fundacji mozna należeć? 

Miasto: śląsk
Odp: Fundacja , 1% podatku, pomoc z opieki społecznej.

nie ma ograniczeń, ale najlepiej wybierz jedna albo dwie, bo do każdej trzeba co jakis czas dosyłać dokumenty więc to dodatkowy czas. Znajdź dobrą do zbierania 1% i jedną w okolicy, bo zawsze to mozliwość spotkania z innymi rodzinami, czasami są organizowane jakieś spotkania czy wspólne wyjazdy.