Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Chodzenie na palcach

odpowiedzi: 3 [Ostatni wpis]
Miasto: kraków

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć czy rodzice dzieci z autyzmem mają wszysycy ten sam kłopot odnośnie chodzenia dziecka na palcach? Dużo słyszy sie o tym, że chodzenie na paluszkach jest nieodłączną częścią dziecka z autyzmem. Czy faktycznie tak musi być? Proszę o wpowiedź wszystkich rodziców, którzy mieli podobny kłopot i udało im się "wyleczyć" dziecko z chodzenia na palcach? W jaki sposób? Proszę o konkretne przykłady ćwiczeń? Dodam tylko że ponad roczna terapia integracji sensorycznej u dziecka nie przyniosła efektów w tym zakresie.

Miasto: Warszawa
Odp: Chodzenie na palcach

Nie ma niczego takiego, co jest "nieodłączną częścią dziecka z autyzmem". A szkoda, bo diagnoza byłaby łatwa i szybka.

Miasto: Niemcy
Odp: Chodzenie na palcach

Jesli dziecko ma zaburzenia czucia glebokiego objaeiajacego sie chodzeniem na palcach to roku terapii SI to za krotko na efekty. Dodatkowo jazda konno by sie przydala. Jesli chodzi o cwiczenia to na pewno terapeuci SI swoje robia. Mozesz z nimi omówić sens zakupu kołderki obciazeniowej i/ lub kamizelki . Nie znam głębokości zaburzenia więc też trudno doradzić.

Miasto: Rzeszów
Odp: Chodzenie na palcach

Chodzenie na palcach nie jest "obowiązkowe' dla autyzmu. moje dziecko nigdy nie chodziło na palcach . Słyszałam też opinię neurologa, że problemy z chodzeniem na palcach bądź na piętach są związane z przykurczem jakichś tam mięśni i wyrównuje się to rehabilitacją. Więc może skonsultować to z fizjoterapeutą.