Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Frequently Asked Questions


Powinieneś/Powinnaś skontaktować się z Administratorem forum. Jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi, skontaktuj się z właścicielem domeny (poszukaj go przez whois).

Przykro nam z tego powodu. System wysyłania email'i tego forum zawiera funkcje umożliwiające odnalezienie użytkowników, którzy piszą takie listy. Prześlij Administratorowi forum pełną kopię listu, który otrzymałeś/otrzymałaś. Ważne jest by zawierała wszystkie nagłówki (w których zawarte są informacje o nadawcy). Może on wówczas podjąć odpowiednie kroki.

Zablokowane wątki są ustawiane w ten sposób przez Administratora. Nie możesz pisać w nich dalszych odpowiedzi. Powodów dla zamknięcia wątku może być bardzo wiele.

Wątki przyklejone pojawiają się pod ogłoszeniami w przeglądzie for i tylko na pierwszej jego stronie. Podobnie jak z ogłoszeniami, Administrator decyduje, jakie uprawnienia są konieczne do pisania wątków przyklejonych na forum.

Zmiana i usunięcie posta jest możliwa przez kilka minut po jego napisaniu. Aby zmienić albo usunąć post kliknij w przycisk edytuj albo usuńprzy danym poście.

Musisz się zarejestrować, żeby móc pisać na forum. Jeśli jesteś zarejestrowany/zarejestrowana kliknij w odpowiedni temat na jedym z for lub tematów. Następnie kliknij Dodaj nowy Temat na forum.

Pod Twoją nazwą użytkownika może być wyświetlony obrazek, tzw. Avatar. Aby tak się stało w zakładce Moje konto> (najczęściej z lewej strony ekranu) kliknij Edytuj. Następnie w dziale Portret załaduj obrazek z dysku swojego komputera (maksymalne wymiary obrazka to 85x85, a maksymalna wielkość wynosi 30 kB.).

Zmiana ustawień jest dostępna w zakładce Moje konto (najczęściej znajduje się z lewej strony).

Najbardziej prawdopodobne powody to:

  • wpisałeś/wpisałaś niewłaściwy login i hasło (poszukaj email'a, który dostałeś/dostałaś po rejestracji)
  • nie kliknąłeś/kliknęłaś wówczas w przeciągu 7 dni linka aktywującego konto, umieszczonego w wiadomości -- spróbuj zarejestrować się ponownie
  • Administrator usunął Twoje konto z jakiegoś powodu.

Na początek sprawdź czy wpisujesz poprawny login i hasło. Jeśli tak, to być może Twoje konto wymaga aktywacji poprzez kliknięcie aktywacyjnego linka, który otrzymałeś/otrzymałaś pocztą elektroniczną. Po rejestracji powinieneś/powinnaś otrzymać email z linkiem aktywacyjnym. Jeżeli otrzymałeś/otrzymałaś email postępuj zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi, a jeśli nie otrzymałeś/otrzymałaś email'a, to czy jesteś pewien/pewna, że podałeś/podałaś właściwy adres? Jednym z powodów wykorzystania aktywacji jest redukcja dostępu do forum osób nieporządanych, które zechcą je spamować lub obrażać Użytkowników. Jeżeli jesteś pewien/pewna, że podałeś/podałaś właściwy email, spróbuj skontaktować się z administratorem Forum.

Twoje hasło co prawda nie może zostać odzyskane, ale można je wyczyścić. Aby to zrobić przejdź na stronę logowania i kliknij Zapomniałem hasła i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

W swoim profilu znajdziesz opcję Ukryj moją obecność na forum. Jeżeli ją włączysz będziesz widoczny na liście tylko dla administratorów oraz dla siebie. Będziesz liczony jako użytkownik ukryty.

Jeżeli nie zaznaczysz opcji Loguj mnie automatycznie podczas logowania na Forum będziesz zawsze wylogowywany/wylogowywana po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu Twojego konta przez kogokolwiek innego. Aby pozostawać zalogowanym/zalogowaną zaznacz powyższą opcję. Nie jest to zalecane, jeśli korzystasz z publicznego komputera, np. w bibliotece, kawiarni internetowej czy na uczelni.

Po pierwsze chcemy chronić Użytkowników forum przed anonimowymi niecenzuralnymi wypowiedziami, napastliwą krytyką, itd.

Po drugie chcemy chronić Użytkowników przed spamem.

Po trzecie rejestrajca umożliwia dostęp do dodatkowych funkcji niedostępnych dla gości, takich jak komentowanie artykułów, dodawanie informacji przydatnych innym Użytkownikom, wysyłanie prywatnych wiadomości, wemaili, subskrypcję grup użytkowników, itd. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i naprawdę zalecamy jej dokonanie.

Najpierw musisz się zarejestrować. A może zostałeś/zostałaś wyrzucony/wyrzucona z forum (jeśli tak się stało zobaczysz odpowiednią informację)? W takim wypadku skontaktuj się z administratorem Forum aby poznać powód.

Jeżeli zarejestrowałeś/zarejestrowałaś się, nie zostałeś/zostałaś wyrzucony/wyrzucona, a i tak nie możesz się logować, sprawdź ponownie swój login i hasło. Zazwyczaj to właśnie błędny login lub hasło są problemem, ale jeśli tak nie jest, skontaktuj się z Administratorem Forum, gdyż problem może leżeć po stronie błędnej konfiguracji skryptu.