Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Aplikacja na urządzenia mobilne do badań przesiewowych w kierunku autyzmu

Na stronie Centrum Adesse można przeczytać o aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne, przezonaczonej dla rodziców zaniepokojonych rozwojem swojego dziecka. Aplikacja ma zastosowanie przesiewowe w kierunku zaburzeń społeczno-komunikacyjnych. Na razie aplikacja jest przygotowana w języku angielskim i jest dostępna bezpłatnie. Trwają prace nad adaptacją aplikacji do warunków polskich i jej bezpłatnej dystrybucji. Na stronie można przeczytać:

,,Uniwersytet La Trobe z Melbourne, z którego wywodzą się narzędzia przesiewowe do wykrywania zaburzeń ze spektrum autyzmu SACS-R, stworzył przy udziale dr Josephine Barbaro bezpłatną aplikację przeznaczoną dla rodziców, którzy chcą sprawdzić rozwój zachowań społecznych i komunikacyjnych u swoich dzieci. Aplikacja o nazwieASDetect dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS lub Android.

Fundacja Synapsis i Centrum Adesse, w porozumieniu z autorkami narzędzi SACS-R, pracują już nad wersją aplikacji przystosowaną do warunków polskich.  W międzyczasie zachęcamy osoby posługujące się językiem angielskim do skorzystania z oryginalnej wersji aplikacji. Warto jednak zaznaczyć, że informacje, które otrzymają Państwo po wykonaniu badania, będą się odnosić do warunków australijskich.

Jeżeli będą Państwo chcieli skonsultować wynik badania, na stronie Programu Badabada znajdą Państwo listę certyfikowanych specjalistów, którzy bezpłatnie wykonają badanie narzędziami SACS-R i określą, czy Państwa dziecko jest w grupie ryzyka zaburzeń społecznych i komunikacyjnych.

Gratulujemy zespołowi prof. Dissanayake z Uniwersytetu La Trobe i zachęcamy do zapoznania się z aplikacją!"

Chcesz coś dodać od siebie? Chciałbyś zgłosić swoje uwagi? Skomentuj ten artykuł na forum. Zapraszamy!
Jeśli jesteś w stanie pomóc innym dzieląc się swoimi doświadczeniami: napisz artykuł poradnika. Opisz, jak zdobyć diagnozę, jak ubiegać się o miejsce w przedszkolu, jak przebrnąć problemy z ZUSem albo jakie książki polecasz.
Nie bój się eksperymentować, Twoja porada będzie widoczna na spisie porad dopiero gdy będzie gotowa.