Witaj na Forum Autyzmu
Rozmiar czcionki
Zaloguj

Diagnostyka padaczki u dzieci

Występowanie drgawek u dziecka nie oznacza tego, że dziecko cierpi na padaczkę. Podobnie występowanie zmian  w mózgu nie determinuje występowania drgawek.Diagnozowaniem padaczki zajmują się lekarze neurodzy. Podstawowymi badaniami na rozpoznanie padaczki są encefalografia (EEG), tomografia komputerowa (TK) i rezonans magnetyczny (MRI)* - są one bezpłatne, ale np. na rezonans magentyczny czeka się np. 3 miesiące, 6 miesięcy.  Koszt prywatnie przeprowadzonego badania MRI to ok. 400 zł.  Szuka sie tzw ognisk padaczkowych, które mogą byc umiejscowione w różnych częściach mózgu.

W Warszawie Szpital Orłowskiego słynie z bardzo dobrych specjalistów zajmujących się padaczką. Znajduje się tam Poradnia Leczenia Padaczki (koszt porady 90 zł-120zł).

* Dzieci z otwartymi ciemiączkami powinny mieć zawsze, w pierwszej kolejności, wykonywane badanie ultrasonograficzne (USG).


To dopiero zalążek artykułu. Jeśli masz jakieś informacje, których tu nie ma, a którymi warto się podzielić, prosimy - skomentuj artykuł.

Chcesz coś dodać od siebie? Chciałbyś zgłosić swoje uwagi? Skomentuj ten artykuł na forum. Zapraszamy!
Jeśli jesteś w stanie pomóc innym dzieląc się swoimi doświadczeniami: napisz artykuł poradnika. Opisz, jak zdobyć diagnozę, jak ubiegać się o miejsce w przedszkolu, jak przebrnąć problemy z ZUSem albo jakie książki polecasz.
Nie bój się eksperymentować, Twoja porada będzie widoczna na spisie porad dopiero gdy będzie gotowa.